Výstava Vedem může navštívit i vaše město

 

Pokud Vás téma časopisu Vedem a tvorby mládeže v terezínkém ghettu zaujalo, rádi uspořádáme výstavu u ve vaší galerii, muzeu, škole či jiném prostoru, který je pro uspořádání vhodný. Pro každé zastavení výstavy připravujeme propagační materiály (plakáty, pozvánky, banery na webové stránky a Facebook) a spolupracujeme na propagaci v místě zastavení výstavy. Po individuální domluvě je možné uspořádat i vernisáž.

 

 

Výstava obsahuje:

  • 25 posterů ve formátu 50x70cm s vlastním háčkem na zavěšení (historická a současná část)
  • 2x roll up
  • barevné výtisky vybraných vydání časopisu Vedem k prohlížení
  • doprovodné vizuální prvky k doplnění instalace výstavy
  • pracovní list pro školy pro práci s výstavou
  • propagační materiály zdarma k rozebrání
  • podle zájmu nabízíme i publikace k prodeji spolu s výstavou - seznam zde

 

 

Pokud máte zájem napiště nám prosím na email bicak@terezinskastafeta.cz.
Děkujeme Vám.

  • Instalujete výstavu va všem městě? Stáhněte si manuál pro pořadatele, kde najdete návrh podoby instalace, chronologické pořadí a mnoha další užitečných informací.

 

Náhledy posterů:

 

Příklady instalace:

 

Základní infomace o výstavě pro média:

 

Před sedmdesáti lety, v těžkých podmínkách terezínského ghetta, se skupina hochů rozhodla vzít osud do svých rukou. Na chlapeckém Domově 1 ustavili vlastní samosprávu a začali vydávat jedinečný časopis Vedem, který pravidelně vycházel téměř dva roky. Do něj ti, kteří čekali na transport do pekla koncentračních táborů, vtělili nejen své vzpomínky, obavy a radosti, ale i poselství pro ty, kteří se dožijí šťastnějších časů. Putovní výstava představuje, v jakých podmínkách žili a tvořili, jak jejich příběh dnes stále inspiruje další a další mladé lidi. Putovní výstavu pořádá Terezínská štafeta, sdružení mladých lidí, kteří se snaží již tři roky na terezínskou tvorbu navázat a zviditelnit jí, ve spolupráci s regionálními institucemi nebo školami.

 

Více lze o terezínském ghettu a tvorbě mládeže najít zde.